Nauka gry na keybordzie

Keyboard jest elektronicznym instrumentem klawiszowym, na którym najlepiej jest się uczyć gry. Jego nazwa pochodzi od angielskich słów „klawisz” i „deska”. Elementem, skąd wydobywa się dźwięki jest klawiatura bardzo podobna do klawiatury fortepianu. Jest ona jednak krótsza i posiada mniej klawiszy. Keyboard posiada system akompaniamentu wraz ze zmianą akordów.

Zdjęcie ze strony: Pixabay.com

Obecnie keyboardy głównie przeznaczone są dla dzieci. Keyboard posiada generator rytmu, który bardzo ułatwia naukę gry. Moduł dźwiękowi pozwala na swobodne posługiwanie się nim i tworzenie bardzo oryginalnej muzyki. Keyboard początkowo podczas nauki mnożę zastąpić fortepian, czy pianino, jednak nie jest na dłuższą metę wystarczającym instrumentem, który byłby w stanie zapewnić nam tak dużą gamę dźwięków, które są wymagane podczas wykonywania bardziej skomplikowanych utworów.

Koncerty keyboardowe mogą jednak być bardzo efektowne  w zależności oczywiście od umiejętności muzyka wykonującego na tym, instrumencie utwory. Keyboard jest doskonałym instrumentem dla tych osób, które lubią gra bez nut oraz chcą się uczyć gry na podobnym, lecz łatwiejszym instrumencie od fortepianu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *